Kontrola Dostępu – Karty Elektroniczne w Firmie

Karta elektroniczna jest to nieodzowna część naszego życia. Każdy zna doskonale taką kartę z własnego portfela. Płacimy nimi na bieżąco i nie ma chyba osoby, która by takiej karty nie posiadała. Karty elektroniczne nie służą jedynie do płacenia. Ich zastosowanie jest o wiele szersze. Karty elektroniczne wykorzystują firmy.

Jak Firmy Wykorzystują Karty Elektroniczne?

Wykorzystanie karty elektronicznej jest bardzo szerokie. Urządzenia dla firm, które są projektowane cechują się coraz większą pomysłowością. Generalnie najczęściej są one wykorzystywane do:

  • Ewidencji czasu pracy pracowników,
  • Regulacji dostępu do pomieszczeń,
  • Ochrony własności intelektualnej,
https://www.youtube.com/watch?v=VsiuNiG6QK8

Karty Elektroniczne – Jak Działają?

Zasada działania karty elektronicznej jest w swojej prostocie genialna. Kodujemy na karcie unikalny klucz dla każdego pracownika. A następnie kluczowi temu nadajemy lub odbieramy możliwość otwierania drzwi, lub logowania się do systemu komputerowego. Karty takie zaczytując klucz na wejściowych bramkach, pomagają w ewidencji czasu pracy. Dzięki takim kartom, nasi pracownicy przede wszystkim nie muszą chodzić w pracy z pękiem kluczy, po to aby dostać się do pomieszczeń, do których mają dostęp. Na kartach można kodować również inne dodatkowe funkcje, takie jak na przykład posiłki pracownicze lub kwestie związane z naliczaniem czasu pracy, jaki pracownicy spędzają na palarni.