Robią furorę w aranżacji wnętrz. Reflektory i punktowe źródła światła LED są trwałe, łatwe do zamontowania i bardzo podnoszą atrakcyjność wystroju naszych mieszkań. Są też wyjątkowo wytrzymałe i generują niewielkie koszty.
Oświetlenie LED – Zalety
Reflektory LED zużywają nawet 10 razy mniej energii niż zwykła żarówka. A świecą naprawdę długie lata – 10 razy dłużej niż halogenowe i aż 25 razy dłużej niż tradycyjne.
LED’y – Typowe Zastosowania
Takie oświetlenie zazwyczaj montujemy w łazienkach i kuchniach, ale sprawdzi się nie tylko tam. Żarówki LED dobrze wypadną nad stołem w jadalni, w gabinecie nad biurkiem albo nad łóżkiem w sypialni, w roli nocnych lampek.
Przywykliśmy sądzić, że reflektory LED dobrze wypadają jedynie w nowoczesnych wnętrzach. Tymczasem wcale nie. Sprawdzają się także w tradycyjnie urządzonych salonach, bibliotekach czy gabinetach, zamontowane na półkach regałów, we wnękach czy niszach.
Oświetlenie Punktowe LED
Punktowe strumyki światła LED wydobędą z mroku szczegóły rzeźb, bibelotów, obrazów, podkreślą kształty niezwykłych roślin i architektonicznych szczegółów wystroju, oświetlą grzebiety atrakcyjnych księgozbiorów i pozwolą bez kłopotu wybrać książkę z przepastnej, bibliotecznej szafy. Punktowe światła dodają pomieszczeniom charakteru, sprawiając, że przestrzeń zyskuje głębię, staje się większa, wielowymiarowa i niezwykle plastyczna.
Praktyczne walory świateł LED można z kolei wykorzystać w ciągach komunikacyjnych – na schodach, w długich, krętych korytarzach, w piwnicach. Zużywają tak mało energii, że mogą być włączone właściwie przez całą dobę.