Aplikacje niezbędne na telefon elektryka

W dobie supernowoczesnych smartfonów niezwykle rzadko zdarza się, by telefon służył wyłącznie do dzwonienia. Mamy w nich dosłownie wszystko – od najwyższej jakości aparatów fotograficznych po dodatki do sprzętów domowych. Dlaczego by więc nie stworzyć aplikacji, która ułatwiałaby pracę w zawodzie? Okazuje się, że na rynku mobilnym istnieje mnóstwo programów, które znacznie pomogą zarówno elektrykom, jak i automatykom w wykonywaniu ich obowiązków. Z tymi aplikacjami bez problemu uporasz się z obliczeniami czy standardowym serwisem!

KALKULATOR ELEKTRYKA

W aplikacji znaleźć możemy pomoc w obliczeniach wartości niezbędnych w pracy elektryka, takich jak na przykład rezystancja, obciążalność prądowa czy spadek napięcia. Jest to doskonała aplikacja również dla początkujących elektryków – dzięki niej możemy nie tylko wykonać obliczenia, lecz także poznać podstawy teorii elektrotechniki.

MOBILNY ELEKTRYK

Mobilny Elektryk to kolejna aplikacja, która znacznie ułatwi pracę przy obliczeniach. Znajdziemy tutaj m.in. prawo Ohma, częstotliwość rezonansową, spadek napięcia, moc (również pozorną) silnika czy siłę elektromagnesu. Oprócz obliczania wszystkich niezbędnych w tej pracy wartości możemy także w łatwy sposób zamienić jednostki wielkości fizycznych.

ELECTRODROID

Również ElectroDroid cieszy się dobrymi opiniami. Wszystko to za sprawą niezwykle użytecznych tabel i wykresów, które przydadzą się zarówno elektrykom, jak i elektronikom. Ponadto użytkownicy skorzystać mogą z niezbędnych kalkulatorów czy doszkolić się w zakresie elektryki. Dla zwolenników wygody zaoferowano także wersję PRO – bez reklam.

ELCALC

Aplikacja elCALC to przede wszystkim świetny kalkulator. Pozwala ona przeliczyć wszystkie wartości niezbędne przy pracy inżyniera; znajdziemy tutaj także dekoder stopnia ochrony urządzeń. Warto zaznaczyć, że elCALC wciąż się rozwija – możemy więc liczyć na ciągłe aktualizacje i poszerzanie możliwości programu.

EVERYCIRCUIT

Jest to symulator obwodów elektronicznych. Idealnie sprawdza się przy symulowaniu małych układów, posiada też wykresy napięcia i natężenia niezbędne przy tworzeniu niewielkich projektów.

DROIDTESLA

Swymi funkcjami przypomina nieco apkę powyżej. Doskonale sprawdzi się jako symulator małych układów obwodów elektronicznych, m.in. kondensatorów, rezystorów czy tranzystorów. Z wielu opcji użytkownik może skorzystać już w darmowej wersji demonstracyjnej, jednak dopiero wersja PRO oferuje pełną gamę możliwości.

INŻYNIERIA ELEKTRYCZY ELEKTRONIKA KALKULATOR PRO

Kupując aplikację za niewielką cenę, możemy m.in. wykonać obliczenia niezbędne w pracy elektryka czy elektronika. Dzięki swojej funkcjonalności i przejrzystej grafice mogą korzystać z niej nie tylko profesjonaliści, lecz także ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w tym kierunku.

ELECTRICAL CALCULATIONS

Zgodnie z nazwą programu, możemy tutaj liczyć na pomoc w skomplikowanych obliczeniach typowych dla pracy inżyniera, lecz także dekodery czy konwersje jednostek. Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – bezpłatnej oraz PRO, dzięki której poznamy wszystkie jej możliwości. Warto też zaznaczyć, że dostępna jest w wielu wersjach językowych – w tym także polskiej.

Pełny przegląd aplikacji dla elektryków i automatyków, wraz z dokładnym opisem ich funkcji, przygotował serwis falowniki24.info.pl: